BUDOWA DOMÓW
SZKIELETOWYCH

tel. 782 698 284

Specjalizujemy się w budowie domów szkieletowych

Zobacz naszą ofertę:

Adaptacja i wykończenie domu w systemie szkieletowym

Domy szkieletowe tzw. kanadyjskie zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz możemy wykańczać w dowolny sposób. Pomimo drewnianej konstrukcji nie ma tu żadnych ograniczeń. Elewację zewnętrzną może stanowić elewacja tradycyjna tj. tynk na styropianie ryflowanym, elewacja drewniana tzw. szalówka układana poziomo lub pionowo na pióro-wpust na wełnie mineralnej i dodatkowym stelażu drewnianym, oblicówka z cegły klinkierowej. Najdroższym rozwiązaniem jest klinkier natomiast najtańszym elewacja tradycyjna. Okładziny wewnętrzne również mogą być dowolne. Najczęściej wybieranym materiałem wykończeniowym do wewnątrz są płyty kartonowo-gipsowe ponieważ są one najtańsze. Niemniej jednak w związku z powrotem drewna do łask, coraz częściej ściany wewnątrz budynku obijane są szalówką drewnianą. Warto tu podkreślić, że nie jest to typowa boazeria z dawnych lat która odstrasza swoim wyglądem ze względu na małą szerokość i dosyć ciemny kolor, a szalówka najczęściej świerkowa ponieważ jest jasna o szerokości minimum 10cm. Ciekawym rozwiązaniem coraz częściej wykorzystywanym nawet przez projektantów wnętrz jest połączenie ścian tradycyjnych z drewnianymi lub pozostawienie widocznych elementów konstrukcyjnych. Warto przemyśleć takie rozwiązania na etapie planowania wykończenia pomieszczeń ze względu na naturalny urok drewna, które stwarza niepowtarzalny ciepły klimat do wypoczynku, relaksu. 



Ściany wewnętrzne możemy wykańczać również kamieniem, płytkami, możemy je tapetować i nieprawdą jest to, że z czasem tego typu wykończenia będą odpadać. Nawiązując do obaw, z którymi wykonawcy domów drewnianych spotykają się pewnie na co dzień, dom drewniany jest domem suchym, oczywiście przy zachowaniu norm i wymagań dla tej technologii, a więc stwierdzenie, że ściany czy inne elementy konstrukcyjne pracują, pękają, jest stwierdzeniem nieprawdziwym. Są to stwierdzenia rozsiewane przez osoby nieznające technologii, nieuświadomione, posiadające znikomą wiedzę na temat domów szkieletowych albo nie posiadające jej wcale. Owszem jest to nowa technologia w Polsce i obawy ze strony klientów są zrozumiałe ale słuchajmy opinii fachowców i nie dajmy się wciągnąć w grę pt. "domy kanadyjskie domami z zapałek".

Domy kanadyjskie, szkieletowe dzięki konstrukcji drewnianej są o wiele łatwiejsze w przebudowach. modernizacji, adaptacji czy wykończeniach wewnętrznych. Ze względu na suchą zabudowę, a przede wszystkim drewniana konstrukcję, zmian wewnątrz a nawet na zewnątrz budynku można dokonać już nawet po zakończeniu budowy. Brak konieczności skuwania ścian czy ich wyburzania i murowania na nowo sprawia, że jakiekolwiek remonty, przebudowy, zmiany wyglądu pomieszczeń w domu kanadyjskim stają się o wiele przyjemniejsze i mniej uciążliwe dla domowników i co ważne mniej kosztowne.